Akbank SMS Kredi Başvurusu

Akbank Sms ile Kredi Başvurusu

Bankaların kredi ürün çeşitlerinden  biri olan sms  kredi, kredi ihtiyaç taleplerinden daha hızlı sonuç almak isteyen , kredi ihtiyacı olan ve şubeye gidemeyen müşteriler için oluşturulmuştur.  SMS ile kredi başvurusu yapılan bankalar arasında yer alan AKBANK,   sms ile bankacılık hizmeti  de vermekte olup,  AKBANK SMS KREDİ ile bireysel kredi ihtiyacınızı hızlı bir şekilde karşılayabilmektedir. Akbank sms kredi başvuruları sadece bireysel ihtiyaç kredilerini diğer adıyla taksitli ihtiyaç kredilerini kapsamakta olup ,  araç kredisi  , konut kredisi , arsa alım kredisi , arazi alım kredisi  gibi talepler sms kredi ile yapılamamaktadır. Daha detaylı ve kapsamlı şartları olan bu krediler için AKBANK şubeleri ile görüşülmesi gerekmektedir.

Akbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank sms kredi başvurusu için tek yapılması gereken  cep telefonunuzun  mesaj  kısmına girip  büyük harflerle KREDİ  boşluk  T.C KİMLİK NUMARANIZI   yazarak 4425  e  sms yollamaktır.

AKBANK  4425  SMS KREDİ BAŞVURUSU taleplerinde  sadece turkcell gsm operatörü olan kişiler sms kredi başvurularını 4425 e yapabilmektedir.  Kullandığınız telefon operatörü  VODAFONE  veya AVE A  ise  AKBANK KREDİ BAŞVURULARININ   0532 750 25 25 nolu telefona gönderilmesi gerekmektedir.

AKBANK SMS KREDİ BAŞVURUSU sonrası Akbank istihbarat birimi tarafından değerlendirilen talebiniz doğrultusunda eğer sicilinizde bozukluk yoksa ,  mevcutta olan  kredi ,kredi kartı ürünlerinizde aksama bulunmuyorsa , takibe aktarılan bir krediniz bulunmuyorsa  , kara listede yer almıyorsanız kredi başvuruları genellikle olumlu sonuçlanmaktadır.

Akbank SMS Kredi Başvurusu ile Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

AKBANK SMS KREDİ başvurularında üstlimit bulunmakta olup sms kredi ile alınabilecek maksimum kredi tutarı  20.000 TL ‘ dir. Maksimum vade ise  36 ay olmaktadır . BDDK tarafından en son belirlenen kıstaslara göre taksitli ihtiyaç kredileri ( TİK ) yada bireysel  kredilerde vade sınırı  60 ay  olmakla birlikte  sms kredi başvurusunda bankalar bu vadeyi belirleyebilmektedir.  Akbank ‘ ın SMS KREDİ BAŞVURUSU için belirlediği vade  seçeneği  şu an  için 36 ay olarak gözükmektedir. SMS kredi başvurusu onaylanan kişiler ,  kimlik belgesi ile tüm Akbank şubelerinden kefilsiz kredilerini çekebilmektedir .

Daha uzun vadede ( 36 – 60 ay )   ihtiyaç kredi talebi bulunan ihtiyaç sahiplerinin bu talepleri için AKBANK  şubeleri ile görüşmesi gerekmektedir.

AKBANK’ ın  SMS KREDİ haricinde AXESS İLE SMS PARA ürünü de bulunmaktadır . AXESS İLE SMS PARA uygulamasında AXESS Kartı bulunan AKBANK müşterileri  işlem ücreti olmadan aynı gün içinde  500 TL tutarında bakiyeyi 3 taksitle çekebilmektedir. SMS PARA olarak adlandırılan bu uygulamada yapılacak işlem ise çok basit. SMS PARA  kullanmak için  , cep  telefonunuzun  mesaj kısmına PARA  yazarak boşluk  bırakıp , Axess kartınızın son  6 hanesini  5590 a göndermeniz yeterli  .

3 Taksit ile sms para almak size yeterli gelmiyorsa  Akbank  9 taksitle de sms para vermektedir. Bunun içinde  sms atılırken  PARA9 yazarak boşluk  bırakılarak Axess Kartının son 6 hanesinin yazılarak  5990 a gönderilmesi yeterlidir. 9 taksit olarak alınabilecek SMS PARA rakamı da değişmekte olup , 9 taksit  ile  200 TL  ile  15. 000 TL arasında SMS PARA alınabilmektedir.  SMS PARA talebiniz onaylandıktan sonra  , sms paranız Akbank hesabınıza aktarılmakta olup ,  hesaptaki paranızı  Akbank neo hesap kartı ile  Akbank  ATM lerinden yada Akbank Şubelerinden çekebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*